Змінюється принцип підрахунку днів по шенгенській візі

ПаспортТепер на території країн Шенгенської угоди можна провести максимум 90 днів протягом періоду часу в 180 діб.

За новим декретом європарламенту, з 18 жовтня змінюються правила підрахунку днів по шенгенській візі. Нові правила стосуються також терміну короткочасного перебування туристів з-за меж ЄС, яким не потрібна віза для в’їзду в Шенген.

Якщо раніше на території країн Шенгенської угоди можна було провести максимум дев’яносто днів на півріччя, починаючи з першого в’їзду в одну з шенгенських країн, то тепер прикордонники будуть робити підрахунок по-іншому. Відтепер закон говорить, що термін максимального перебування в шенгенських країнах становить «90 днів в будь-який період в теченіе180 доби». Тобто, при виїзді з Шенгену на кордоні перевірятимуть, що в попередній виїзду 180-денний термін кількість максимально допустимих днів не було перевищено.

Поїздку в Шенгенські країни можна здійснити і за двома візами, якщо пізніша починається відразу після закінчення попередньої. Виїжджати за межі шенгенської зони не потрібно. Термін перебування буде розраховуватися і в цьому випадку за новою схемою.

Перебування по виду на проживання чи національної візі однією з шенгенських країн не вважається короткочасним, тому нові правила до нього не відносяться. При підрахунку також не враховуватимуться дні, проведені в країнах Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони (Великобританія, Ірландія, Болгарія, Румунія, Хорватія і Кіпр).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *