ВНЖ и ПМЖ в Финляндии

ФинляндияВНЖ и ПМЖ в Финляндии
Згідно із законодавством Фінляндії всі іноземці, які приїжджають в країну на термін більше ніж 90 днів, за винятком громадян ЄС, повинні оформити спеціальний дозвіл на проживання — тимчасовий або постійний вид на проживання. Перебування протягом 5 років в легальному статусі дає право оформити громадянство Фінляндії.

Найпростіший спосіб отримання громадянства — це натуралізація. Пройти процес натуралізації можуть іноземні громадяни:

досягли 18 років;
прожили в країні безперервно не менше 5 років;
бажаючі жити у Фінляндії в постійному статусі;
мають родинні зв’язки в країні;
знаючі фінська мова;
мають законне джерело доходів;
що не порушують законів країни, що не мають судимостей і боргів.
Стати громадянином Фінляндії можна автоматично (якщо є фінські корені, родинні зв’язки і за фактом народження), за заявою (громадяни скандинавських країн, батьки прийомних дітей від 12 років, молоді люди 18-22 років, які прожили в країні не менше 10 років) і по клопотанням (після 5 років проживання). Підставою для отримання громадянства служить попередній статус проживання ВНЖ або ПМЖ у Фінляндії.

Вид на жительство в Финляндии

Право на видачу фінського виду на проживання дають: навчання, робота, репатріація, возз’єднання сім’ї або укладення шлюбу, ділова імміграція. У 2004 році був прийнятий закон, що регулює процедуру отримання ВНЖ в в Финляндии, по якому сьогодні видається 3 різновиди посвідки на проживання.

До таких видів відносяться:

Категорія «B». Тимчасовий вид на проживання (до 12 місяців). Підставами для його отримання служать сезонна робота, короткочасна навчання, робота по короткостроковим контрактом. При необхідності він може продовжуватися до закінчення необхідного терміну (роботи або навчання).
Категорія «A». Безперервний вид на проживання, який після 4-х років перебування служить підставою для отримання ПМЖ у Фінляндії.
Категорія «P». Постійний вид на проживання, який присвоюється після категорії «A».
Видачею ВНЖ займаються тільки державні органи. Подавати прохання потрібно ще перебуваючи в своїй країні. Перший дозвіл видається на один рік і розглядається як випробувальний термін. Якщо збереглися підстави, що були раніше, для його видачі та іноземний громадянин не порушував правила перебування, то тоді його можна продовжувати ще на рік, а в деяких випадках — на весь період, що залишився.

Іноземець, який отримав ВНЖ в Финляндии, не повинен:

назавжди покидати межі країни;
відсутнім більше 2-х років поспіль;
надавати завідомо неправдиві відомості;
порушувати закони країни і всього Шенгенського співдружності.
Якщо особа, яка має фінський вид на проживання, порушить правила і буде депортований з будь-якої країни Шенгену, то його ВНЖ буде анульовано.

Постоянное место жительства в Финляндии

Щоб отримати статус постійного резидента Фінляндії, необхідно протягом 4-х років прожити в країні з ВНЖ категорії «A», причому, початкові підстави для отримання такого дозволу повинні залишатися колишніми. Отримання ПМЖ у Фінляндії — це складний і поетапний процес, прискорити який можна тільки при дуже вагомі причини.

Такими причинами можуть вважатися вступ у шлюб, репатріація і бізнес імміграція. Отримавши статус постійного проживання, іноземець автоматично набуває всі права і свободи фінського громадянина, крім виборчого. Статус ПМЖ і ВНЖ у Фінляндії — прекрасна можливість жити в заможній і екологічно найчистішою в світі країні, і користуватися всіма її благами: безкоштовною медициною, освітою, соціальними допомогами і допомогою з боку держави.

Відмовити у наданні ПМЖ в Фінляндії можуть, якщо людина показав себе як недобросовісний і безвідповідальний:

був засуджений і піддавався кримінальному переслідуванню;
має погану кредитну історію за час, який він перебував у Фінляндії;
часто звертався за отриманням субсидій та інших соціальних допомог.
Таким особам навряд чи вдасться стати громадянином Фінляндії. Влада постараються відправити їх з країни якомога швидше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *