Valio закрывает производство в России

У відповідь на контрсанкціі Валіо закриває виробництво в Росії

Контрсанкціі Росії є дуже прикрим і гідним жалю ударом для бізнесу, говорить виконавчий директор «Валіо» Пекка Лааксонен.

— У нас в Росії величезний бізнес, і тепер, коли кордон закривається, багаторічну працю пропаде.

Лааксонен каже, що на випадок подібного розвитку подій у компанії є запасний план.

— На випадок такої ситуації будь-яка компанія повинна мати запасний план дій. Конкретно ми сьогодні ж припинимо наше виробництво в Росії.

Посилаючись на комерційну таємницю, Лааксонен відмовляється коментувати питання про те, що буде з молоком, що не затребуваним тепер в Росії.

— Можу запевнити наших виробників, що «Валіо» буде в змозі скупити всі їхні молоко.

У «Валіо» сподіваються, що будуть знайдені інші ринки збуту, але, в будь-якому випадку, збитки будуть, сказав Лааксонен.

Близько 20% торгового обороту «Валіо» припадає на Росію. Продажі «Валіо» складають близько двох мільярдів євро, з них частка Росії — 400 млн євро.

Через великої питомої ваги Росії в діяльності «Валіо» скорочень персоналу не уникнути.

— Я не хочу спекулювати на цю тему, але зрозуміло, що у нас в Росії зайняті сотні людей. І якщо у них не буде роботи, треба щось придумувати.

У світлі наявної інформації «Валіо» на даний момент не може постачати до Росії нічого, навіть сухого молока.

Ситуація в «Валіо» може тим, що наприкінці червня суд з питань ринкових відносин стягнув з «Валіо» штраф у розмірі 70 млн євро за порушення закону про конкуренцію. На думку суду, «Валіо» виживала з ринку шведського конкурента Arla. За словами виконавчого директора «Валіо» Пеккі Лааксонен, в компанії склалася виключно складна ситуація.

— Росія — найголовніший ринок збуту нашої продукції. Тепер Путін, Медведєв та інші забороняють нам імпорт нашої продукції. У Фінляндії суд по ринкових відносин заборонив нам продавати дешеве молоко у Фінляндії. Треба придумати, куди тепер подіти молоко. У Фінляндії продавати задешево не можна, до Росії заборонено експорт. Одним словом, перед нами стоять дуже серйозні виклики.

На питання про те, чи може продукція «Валіо» подешевшати в Фінляндії, Лааксонен поки не знає відповіді.

— Піти на такий крок буде дуже складно, оскільки суд по ринкових відносин заборонив на продаж дешевого молока, — сказав Лааксонен.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *