Сезонная Работа в Финляндии

mansikka

mansikka

Як влаштуватися на сезонну роботу

На сезонні роботи (в основному, збір ягід, овочів і фруктів) до Фінляндії щорічно приїжджають понад 15 тисяч людей з Росії, України і Білорусії та інших країн. Праця на фермах важкий, але непогано оплачувана, не вимагає знання фінської мови і особливих навичок. Середній місячний заробіток становить близько тисячі євро.

Робочий сезон триває з травня (посадка молодих рослин) до вересня (розчищення та підготовка плантацій до зими). З початку червня до кінця липня триває сезон збору полуниці. Найбільші плантації полуниці та малини у Фінляндії знаходяться в містечку Суоненйокі (Suonenjoki), що недалеко від міста Куопіо. Після закінчення сезону полуниці йде збір гороху, малини.

Які потрібні документи

Якщо перебування у Фінляндії в якості сезонного працівника триває не більше трьох місяців, то іноземцю не потрібно спеціального дозволу на перебування або посвідки на проживання, достатньо отримати звичайну візу. При оформленні візи на сезонну роботу заяву можна подавати за три місяці до початку контракту, до заяви обов’язково додається запрошення на роботу від фінської сторони.

Грибник — сам собі господар

До сезонних робіт відносяться також збір грибів та лісових ягід. У цьому випадку ви можете самі приїхати до Фінляндії, не наймати до роботодавця.

Для отримання візи потрібно договір з оптовою базою з приймання ягід чи грибів, а також роз’яснення про витрати на житло та харчування.

Як знайти сезонну роботу

Будь-який бажаючий може самостійно залишити заявку на сезонну роботу на сайті Suonenjoki англійською мовою. Якщо ви володієте фінською мовою або користуєтеся електронним перекладачем, наприклад «Гугл», ви можете переглянути пропозиції по збору ягід або пропозиції іншої сезонної роботи строком від 1 до 3 місяців на сайті Міністерства праці Фінляндії (збір полуниці у Фінляндії) або на сайті CareerJet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *