Санкции против России

За оцінками фахівців, економічні санкції проти російського фінансового сектора, прийняті у вівторок, приведуть до скорочення експорту з Фінляндії до Росії. Європейський союз виніс заборону на надання довгострокових кредитів державним банкам Росії. А таких в країні більшість.

Санкції увійдуть в силу в четвер. Решта, галузеві санкції проти російської економіки, навряд чи істотно позначаться на фінському експорті.

Керівництво провідних організацій ділового життя Фінляндії впевнені в тому, що ефект від введення фінансових санкцій буде помітний вже в самому найближчому майбутньому.

«Якщо така ситуація триватиме півроку або рік, російські компанії не отримувати фінансування та фінські підприємства втратять замовлення», — говорить провідний фахівець з Росії Центрального союзу ділового життя Фінляндії (ЄК) Кай Мюккянен.

Основні складнощі можуть торкнутися фінського машинобудування та технологічної промисловості.

Голова ради директорів Національної асоціації технологічної промисловості Фінляндії Йорма Турунен говорить про те, що від фінських компанії вже надходять повідомлення про наявні у їхніх російських клієнтів складнощів з отриманням фінансування. На цьому частково позначилося процес ослаблення російської економіки, що почався ще до української кризи.

Голова парламентської комісії з економіки Маурі Пеккарінен зажадав від прем’єр-міністра Олександра Стубба звіту про вплив санкцій на економіку Фінляндії. В свою чергу, Кай Мюккянен згоден зі Стуббом в тому, що безпосередній вплив санкцій на економіку є незначним.

Крім втрачених замовлень, непрямий вплив виявляється більше, бо Фінляндія має преференції від зростання російської економіки. Якщо не буде знайдено виходу із ситуації з санкціями, то, на погляд Мюккянена, вже майбутньою зимою в Росії почнеться стагнація.

«Десятки тисяч жителів Фінляндії зайняті виробництвом товарів і послуг для росіян. Всі ці робочі місця знаходяться в серйозній небезпеці, якщо завалиться економіка Росії «.

Головний економіст Національної асоціації технологічної промисловості Фінляндії Юкка Палокангас впевнений, що при збереженні нинішніх тенденцій частка експорту з Фінляндії до Росії впаде до п’яти відсотків протягом року. Торік показник становив десять відсотків.

Санкції вже видно в порту Хамина-Котка. Виконавчий директор Киммо Наски говорить про те, що кілька російських експортних компаній, яким порт планував почати надавати послуги, обрали як маршруту проходження своїх товарів Китай, а не фінський порт.

«В якості однієї з причин було сказано, що клієнти не бажають ризикувати ефективністю поставок через санкції ЄС».

Є й позитивна динаміка. За твердженнями того ж Наски, від ряду російських і транснаціональних компаній протягом цього літа надійшло кілька аналітичних заявок на предмет того, наскільки зручно було б працювати в Фінляндії, а не в Росії.

«Це, звичайно, дуже попередні заявки, але ситуація в Росії змушує корпорації розглядати інші варіанти».

Вважається, що свої контрзаходи Росія зосередить на тій продукції, яку вона зможе замінити, організувавши національне виробництво. Голова ради директорів Національної спілки харчової промисловості Хейккі Юутінен заявляє про свою «крайньої стурбованості» можливими контрзаходами.

«Ми побоюємося цього. Ситуація крок за кроком розвивається в бік торгової війни «, — говорить він.

Близько чверті експорту продуктів харчової промисловості йде на російські ринки. Найбільше експортується продукція молочної промисловості, особливо, для концерну «Валіо» Росія видається важливим партнером.

Професор економіки виробництва Університету Лаппеенранта Пекка Сутела вважає, що Росія цілком може обмежити імпорт товарів харчової промисловості, пославшись на положення СОТ.

«Росія, причому абсолютно законно, може ввести різні обмеження. Один із способів, наприклад, це введення обмежень на імпорт харчових продуктів з Фінляндії з міркувань харчової безпеки »

Перша звісточка була отримана вже в середу. За повідомленнями «Рейтер», «Россільгоспнагляд» ввела заборону на ввезення практично всіх видів овочів і фруктів з Польщі з початку серпня. В якості офіційної причини вказується порушення польською стороною вимог до сертифікації, а також виявлення в продукції карантинних об’єктів. Росія також пригрозила поширити заборону на ввезення товарів з території всього ЄС.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *