Радио спутник ищет сотрудников

Работа в ФинляндииРадіо Супутник очікують великі зміни — чи зміниться мову з російської на англійську?

У Гельсінкі проходить набір англомовних журналістів, новинарів і ведучих, які працюватимуть на перетвореному радіо Супутнику. Оновлений Супутник може почати роботу вже навесні. Проект по зміні формату веде радіостанція Moscow FM.

На даний момент радіо Супутник веде мовлення російською мовою на декількох частотах, зокрема в Гельсінкі, Лаппеенранта і Іматра.

Для представника радіо Супутник, який побажав не називати свого імені, ці плани стали новиною. Однак після розмови з генеральним директором радіостанції Дмитро Циганков представник оголосив Yle, що радіо Супутник не коментуватиме це питання, крім того, нічого ще не вирішено остаточно.

У свою чергу працівник радіостанції Moscow FM не знає, чи повідомили персоналу Супутника про прийдешні зміни, але він упевнений, що особливо технічному персоналу робота знайдеться і в новому форматі.

Нова радіостанція, ймовірно, буде називатися Helsinki FM або Moscow FM Helsinki. Зміна формату, мови мовлення та аудиторії обґрунтовується економічними причинами.

Радіостанція пов’язана з пропагандистським телеканалом RT

Власником Супутника є компанія Radio Satellite Finland Oy. Один з членів правління Сергій Архипов у 2012 році заснував спільно з міською владою Москви радіостанцію Moscow FM, що віщає англійською для туристів та іноземців, що проживають у російській столиці.

За словами представника Moscow FM, Архипов вже отримав дозвіл від фінської влади про зміну формату радіо Супутник, які можна провести в будь-який час, при цьому програм російською мовою більше не буде.

Все ж, як свідчить діюча ліцензія, надана журналістам Yle міністерством транспорту та зв’язку, «мовлення має складатися переважно з російськомовних програм». Відомство зв’язку трактує, що як мінімум 50% програм повинно виходити російською мовою.

Ліцензія Супутника дійсна до кінця 2019 року.

У Москві радіостанція Moscow FM працює в тісній співпраці державним телеканалом RT, журналісти якого роблять для радіостанції випуски коротких новин.

Особливо в ході української війни телеканал RT жорстко критикують на заході за активну російську пропаганду.

Журналістам Yle не вдалося напряму зв’язатися з генеральним директором Супутника Дмитро Циганков або членом правління Сергієм Архиповим.

Раніше в Фінляндії бурхливо обговорювалися плани Росії розширити свою діяльність на фінському медіаринку. У серпні Yle розповіла про те, що державна російська компанія «Росія сьогодні» шукає приміщення в Гельсінкі і сподівається отримати ліцензію на мовлення у Фінляндії. Однак цей проект не відбувся.

У листопаді ця ж компанія повідомила про відкриття медіацентрів під назвою Супутник в різних частинах світу, в тому числі і в Гельсінкі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *