Работа в Финляндии Вакансии‎

Как я нашла работу в Финляндии

Фінські чиновники — хто вони?
Досвід взаємодії з фінською соціальною системою.

Країна Лякана щасливців — це я про свою другу гаряче улюбленої Батьківщини, Суомі.

Довгі роки для мене залишалося загадкою — в чому таємниця фінських чиновників? Чому їх так не люблять інші фіни, чи не-чиновники? Називають їх «віттумайсет», що перекладати ми не будемо — вже дуже брутальну лайку.

Може, це йде з минулого? Чи не були фіни рабами як, скажімо, мої предки в Росії. Але платили податки завжди і всім. Карели платили данину Великому Новгороду, самі фіни несли зароблене своєю працею шведським завойовникам. Не тільки за те, що ловили рибу в «шведських» річках і озерах, стріляли дичину в «хазяйських» лісах, обробляли поля, але навіть за будівництво хатинок на орендованих землях, що належали шведським чиновникам, офіцерам, баронам та іншим землевласникам, нащадкам хрестоносців.

Починаючи з середніх віків образ пастора у фінському народі суто негативний, він міцно пов’язаний з офіційною особою, обіралой, представником панського класу, у якого є всі повноваження не тільки просвіщати народ, а й карати.

Фінські чинуші не змінюються. Від них несе за версту бюрократизмом і байдужістю, показною ввічливістю і абсолютної безглуздістю. Звичайно, посадові особи у Фінляндії не беруть хабарів, не принижують відвідувачів явно, — навпаки, вони привітно посміхаються, ведуть неспішні розмови. … А толку від них ніякого!

Я багато років роздумувала: чому так? Начебто державна машина налагоджена, все працює, закони хороші, але чому обивателі незадоволені? Чому так багато безробітних, так багато психічних захворювань, самогубств?

Прийшла ось до якого висновку: вся справа в законі про нерозголошення службової інформації або дотриманні конфіденційності, справа в страху перед покаранням за «довгий язик». Папір про відповідальність за розголошення даних, що стосуються пацієнтів, учнів та інших категорій громадян, з якими мають справу соціальні, медичні, шкільні працівники, підписує кожен службовець.

В результаті чиновник набирає в рот води, боячись ляпнути щось зайве! Клієнтам здається, що тут, на прийомі у компетентної особи, буде отримана вірна інформація. Але не тут-то було! Соціальні працівники, наприклад, на Біржі праці, покликані допомогти у працевлаштуванні, більше інтрес каральними санкціями, які можна застосувати щодо іммігранта. Людина йде до них за роботою, а його катують: «Їздив Чи ти нелегально на Батьківщину? Якщо так, покажи паспорт. Якщо більше, ніж потрібно, доведеться тебе покарати — позбавити допомоги на місяць »

Мені все це набридло. Я сама шукала роботу, курси, дізнавалася про нові закони. Великою підмогою виявилося право (і можливість!) Реєструватися на державних чи недержавних сайтах, щоб там побачити особисто всю накопичену інформацію про себе, власне, своє досьє.

Першим ділом я оселилася на сайті страхової організації, що забезпечує допомоги з безробіття, пенсії та інші соціальні виплати. Ім’я годувальниці — Кела. Право на практично всі основні соціальні пільги та допомоги, які приписані законом громадянам фінського держави, мають всі, що отримали посвідку на проживання.

Кела — державна організація, інститут соціального страхування. Та сама організація, яка забезпечує всіх резидентів країни соціальною допомогою по будь-яких приводів, роздає посібники та дотації. Вона жорстко структурована, система надання соціальної допомоги включає цілий ряд напрямів, визначених по суті проблеми, з якою може звернутися будь-який житель країни в районне відділення за місцем проживання. Ось тільки кілька напрямків соціальної допомоги:

* Державне пенсійне страхування
* Допомоги по інвалідності
* Державне страхування здоров’я
* Реабілітаційні посібники
* Посібники для сім’ї
* Пенсії «по виживанню» — тобто прожитковий мінімум
* Допомоги по безробіттю
* Субсидії для ринку праці
* Реабілітація (у разі тимчасової втрати працездатності)
* Посібники матерям — «материнські дотації»
* Житлове посібник для пенсіонерів

Крім того, в разі тяжких матеріальних умов можуть бути виділені субсидії на домашній догляд за дитиною і оплату приватного дитячого садка або ясел, загальні дотації на оплату житла, фінансова допомога студентам, субсидії на шкільний транспорт, доплата за житло пенсіонерам.

Раніше я ходила в районне відділення Кели, перший раз пред’явивши там особливий документ, який при наявності фотографії може навіть служити посвідченням особи. Це так звана картка Кели. Пам’ятається, після прибуття в країну, я зареєструвалася в офісі Кела і заповнила бланк заяви. На підставі чого Кела винесла рішення про те, що тепер я входжу в сферу соціального захисту Кела. Зазвичай соціальний захист, що надається Келой, отримує заявник, який переїхав до Фінляндії на постійне місце проживання. Однак деякі види соціальних пільг може отримати також і людина, що працює в Фінляндії не менше чотирьох місяців. Протягом періоду адаптації в Фінляндії Кела виплачує іммігрантам і біженцям допомогу з адаптації, яке відповідає посібника ринку праці. До посібника з адаптації може також додатково виплачуватися надаване муніципалітетом соціальну допомогу.

Зарегістріровшісь на сайті http://kela.fi/in/internet/english.nsf — даю спеціально для своїх читачів посилання англійською, я дізналася купу корисних речей. Наприклад, про те, що моя картка НЕ хухри мухри, а європейська картка медичної допомоги. І в разі знаходження в країні ЄС, а також у Швейцарії, я маю право на отримання необхідного лікування за медичними показаннями. Правда, цю саму європейську картку медичної допомоги потрібно замовляти, вона оформляється на мові країни, в яку я збираюся їхати.

А як бути моєму приятелеві, який не живе постійно в Фінляндії, але приїжджає сюди по роботі? Чи є у нього заповітне право на таку чарівну картку?

На сайті написано, що право на отримання соціального захисту Кела у особи, прибулого до Фінляндії з іншої країни ЄС, залежить від тривалості трудових відносин. Під час короткостроковій або триваючої не більше двох років роботи у працівника є право на отримання добових по хворобі і батьківських добових по догляду за новонародженим, на отримання компенсації по догляду за хворим, на допомогу по догляду за дитиною вдома і на дитячу допомогу. Більш того, навіть у іноземця, поставленого на облік в Кела, починається накопичення народної пенсії та сімейної пенсії. Працівник входить також в сферу дії закону щодо захисту від безробіття.

При наявності трудового договору, укладеного на необмежений термін, або строкового договору, укладеного не менш, ніж на два роки, працівника розглядають як особа, яка постійно проживає у Фінляндії. Він також отримує право на допомогу з лікування дитини, на допомогу з інвалідності, на разове материнське допомога у зв’язку з народженням дитини і на спільний посібник з оплати житла.

Адже ось як все здорово в країні щасливців, правда? Зареєструвавшись на сайті Кели — для цього мені знадобився пароль входу в банк, я ознайомилася і з конфіденційною інформацією на фінській мові про себе коханої. Прочитала всю свою історію взаємин з фінським державою, дізналася про накази, що стосуються моєї персони. Так, зовсім випадково я дізналася про те, що за кілька років отримала від богоспасаємий Кели соціальних допомог на суму, по досягненні якої закон надає мені право на першочергове працевлаштування.

Якби не сталося цього на початку літа, я б не стала форсувати пошук роботи перед початком навчального року! Інформація = гроші і час = гроші, це факт. Я побігла в Бюро з працевлаштування і показала чиновнику виписку з мого досьє. Чорнильна душа отримав би ті ж дані коли-небудь, може, восени, а може, на Різдво. Тоді мені б стали пропонувати роботу. Але яка школа візьме в середині року?

Побачивши незаперечний доказ моєї обраності, присутствених чин відкрив базу даних і роздрукував мені кілька захованих від конкурентів вакансій. Їх набралося штук п’ятдесят! Я направила резюме і отримала відразу відповіді, запрошення на співбесіду.

О, солодкі вакансії для «обраного» контингенту! Але це окрема пісня.

Так, і ще кілька слів наостанок. Напевно у багатьох з вас, мої читачі, виникає питання: «І чого вона так рветься на роботу? Сиділа б собі на шиї чоловіка або інших платників податків, адже у них там, в країні Лякана і неляканих щасливців, один працюючий утримує трьох безробітних! »

Е … не знаєте ви, мої проникливі, як приємно працювати в Фінляндії! Приємно отримувати не жалюгідну подачку, а зароблене своєю працею. А ще краще повновагу оцінку твоєї кваліфікації! Приємно складатися в профспілці, приємно осозновать себе корисною і захищеною.

Про трудові відносини, про умови роботи в Фінляндії, зокрема, у фінській школі, яку я сама вибрала серед десятків пропозицій, із задоволенням розповім, якщо буде цікаво! Комусь може придатися мій досвід.

Ось одна запис з блогу фінського студента. Я перевела її на російську майже дослівно:

«До цих пір не отримав нічого від Kela. Ні стипендії, ні рішення про кредит. Відніс документи в офіс KELA п’ять тижнів тому і підтвердив у чиновника, що надав всі необхідні довідки. Сходив також в магістрат і заявив, що у мене змінилася адреса. Ну все, тепер все в порядку. Минуло три тижні, а від Kela ні слуху, ні духу. Я здавав документи в той же час, як і моя приятелька зі школи, вона вже отримала гроші і ці самі накази, я почав задаватися питанням, що не так зробив. Знову кинувся в Kela і запитав, чому я досі не отримав нічого, хоча моя знайома дівчина вже все має — і не для Kela — давним давно пропила ці самі дотації. Виявилося, що магістрат чогось там переплутав і не повідомив в Kela про зміну адреси. Моя заява стали терміново розглядати в Kela, так мене запевнили.

Але ось минуло вже більше 2 тижнів, а з Kela нічого не чутно. Як жити? Дратує. Треба вже платити оренду, але у мене немає грошей. Напружує, що треба брати гроші у батьків ще раз, але все одно цього не вистачить. Бррр! Ненавиджу Kela! »

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *