Работа в финляндии 2015 для украинцев

Сбор клубники

Сбор клубники

Фінляндія вважається ідеальною країною стабільна, культурна, економічно розвинена вона вабить багатьох іноземців. Але оскільки держава є членом Євросоюзу, для працевлаштування на його території претендент повинен довести роботодавцю свою перевагу перед іншими кандидатами. Зробити це досить непросто, адже змагатися доводиться з фінськими громадянами та мешканцями ЄС.

процес працевлаштування

Спочатку необхідно знайти роботодавця з вакансією і домовитися з ним про співбесіду. Фіни найчастіше воліють спочатку спілкуватися з потенційним працівником, запросивши його до себе, а після цього займаються його паперами. Знаючі про це іноземці спочатку їдуть до Фінляндії в якості туристів, шукають там вакансії, ходять на співбесіди, а потім повертаються додому і починають оформляти документи.

Одночасно з цим приймаюча сторона повинна почати займатися підготовкою дозволу на роботу та виду на проживання, який видається після схвалення дозволу владою. Коли все буде готово, можна отримувати робочу візу і в’їжджати в країну.

Деякі роботодавці, які погодилися взяти іноземця, не знаходять часу для оформлення документів. У такому випадку можна отримати від нього тільки запрошення, яке також дає право на отримання візи.

Для сезонних робітників процедура дещо інша вони не отримують посвідку на проживання і можуть перебувати в країні до 3 місяців (постійні працівники 1 рік).

Затребувані спеціальності в Фінляндії

Найбільші шанси на працевлаштування у Фінляндії мають наступні претенденти:

робітники (зварювальники, меблярі, покрівельники, будівельники) та їх бригади;
водії різних категорій;
інженери, програмісти та інші комп’ютерники;
лікарі (з підтвердженням диплома та проходженням стажування);
бухгалтери.
Для всіх категорій є єдине вимога володіння фінською мовою. Знання англійської може допомогти тільки в деяких ситуаціях.

Заробітна плата в Фінляндії

У Фінляндії розмір заробітної плати залежить від того, наскільки затребувані на конкретному рабом місці знання та вміння працівника. У деяких випадках робітник може отримувати більше, ніж фахівець з комп’ютерних систем. В середньому заробітна плата за окремими спеціальностями становить:

у інженерів і архітекторів 4000 євро;
у лікарів від 5000 євро (лікарям у Фінляндії надаються великі можливості, наприклад, відкриття практики приносить 10 тисяч євро і більше;
у кухарів високої кваліфікації і робітників з затребуваними професіями 2,5-3 тисячі євро;
у продавців, касирів, офіціантів та інших представників сфери обслуговування 1,5-2 тисячі євро;
у перекладачів, які володіють кількома мовами, в державних компаніях 4000 євро, в приватних конторах до 2,5 тисячі євро.
Середня заробітна плата в країні становить 2,5 тисячі євро. Витрати тут в основному пов’язані з оплатою харчування, медичного обслуговування та комунальних послуг. Медицина дорога, але якщо робота офіційна, то оформляється страховка, яка дозволяє користуватися її послугами безкоштовно. Це вагомий аргумент проти нелегального працевлаштування.

Знаючи фінська мова, знайти роботу в Фінляндії нескладно. В інтернеті є багато сайтів, де виставляються вакансії, а також форумів тих, хто вже працює у Фінляндії або тільки збирається їхати в країну. При спілкуванні можна дізнатися про можливості працевлаштування. Але всю інформацію слід перевіряти на сторінках офіційного сайту фінського Консульства. Завдяки абсолютно прозорими правилами оформлення і наявності інформації, відкритої для всіх бажаючих, немає ніякої необхідності звертатися в рекрутингові агентства і платити їм зайві гроші.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *