Работа в финляндии 2015 для украинцев

Работа в ФинляндииПотреба в іноземній робочій силі в Фінляндії існує вже сьогодні і, за прогнозами, буде тільки рости. Фінські компанії давно шукають кращі кадри з усього світу, а росіяни давно шукають вакансії по сусідству.

Факти і цифри
За словами директора інституту міграції населення, число українських жителів стрімко зростає: до 2050-го року їх буде стільки ж, скільки і шведскоговорящіх фінів, це приблизно 250 000 чоловік.

Подібний процес може пояснюватися тим, що з 2000 року корінне фінське населення працездатного віку (15років — 64 роки) зменшилася на 2,5% (приблизно 25 000 осіб на рік). За цей же період кількість робочих іммігрантів збільшилася в 3 рази.

Вимоги до шукача
Однією з найважливіших умов отримання роботи у Фінляндії є володіння англійською та фінською мовою. Більшість фінів говорить по-англійськи, проте мало хто розуміє російську мову. Наявність спільної мови допоможе уникнути непорозумінь і розібратися в правах і обов’язках працівника і роботодавця.

Друге найважливіша умова — вид на проживання, який є своєрідним пропуском на ринок праці. У вашому випадку це робоча віза до Фінляндії.

Зверніть увагу! Вид на проживання не потрібно іноземному громадянину, якщо він не збирається затримуватися в Суомі більше трьох місяців. Так що в разі сезонної роботи вам не потрібно дозвіл на перебування, втім, як і особливих навичок, і поглибленого фінської мови.

Сезонна робота — найпопулярніший вид заробітку у українців
Якщо у вас немає певної кваліфікації, то ви можете непогано заробити на тимчасовому проекті, без оформлення виду на проживання — вам підійдуть збір грибів та ягід, гороху і полуниці.

Як правило, фінські фермери на такі роботи наймають студентів, надаючи їм харчування та проживання, якість яких залежить від особистих якостей роботодавця.

Де знайти пропозиції по сезонній роботі, читайте в нашому матеріалі.

Зверніть увагу: у приватних агентств з підбору сезонної роботи повинен бути реєстраційний податковий номер, який доводить, що фірма офіційно діє на території ЄС.

На замітку! Фінський уряд попереджає, що посередник не має права подавати документи за робочого без його присутності.

Збирання клубнікіПолезная інформація
Детальну інформацію про умови роботи на фермі можна подивитися на сайті управління охорони праці. Там можна знайти інформацію про те, як оформляється трудовий договір і мінімальні вимоги до його змісту; необхідну кількість робочих годин; всі про зарплату та її виплаті; а також умови збору ягід і заробітна плата на 2014 рік.

Інформація про роботу
Вставати на фермі доведеться рано, але і закінчується робочий процес до обіду, тому ви встигнете відпочити і подивитися місцеві визначні пам’ятки.

Заробітна плата напряму залежить від обсягу вашої кошики, тобто, скільки зібрали, стільки й отримали. В середньому близько 800 — 1300 євро на місяць.

Деякі фермери надають безкоштовно житло, а інші в кінці сезону стягують із зарплати гроші за оренду.

Харчування вам обійдеться близько 7 євро на добу.

Потрібно подбати про пошук роботи заздалегідь, по-перше багато бажаючих, а по-друге встигнути зібрати документи: туристична віза, страховка, підтвердження з фінської сторони про найм та надання житла.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *