Работа au-pair в Финляндии

Работа au-pair в Финляндии

Що таке робота Au pair ?

Говорячи загалом , au pair це — так званий « домашній помічник ». Тобто, мова йде не тільки про роботу в чистому вигляді , а також і програмою культурного міжнародного обміну . Сім’я , приймаюча вас , знайомить вас з культурою країни і її звичаями , а також допомагає вам вивчати мову країни , в якій ви знаходитеся. В обмін на це ви доглядаєте за дітьми в рамках зазначених трудовим законодавством меж і робите легку домашню роботу. Програма Au pair завоювала величезну популярність у молоді з усього світу — «занурення » в мовне середовище є найефективнішим способом вивчення іноземної мови .

Плюс — можливість побачити інші країни і заробити , нехай невеликі , гроші.
Слово « Au pair » запозичено з французької мови і перекладається як «НА РІВНИХ » . Це означає , що Au Pair входить на час у запрошуючу Вас сім’ю не в якості прислуги , а на рівних , як її член , з певними правами і обов’язками.
Хто може працювати домашнім помічником ?

Найчастіше , Au pair стають дівчата , але останнім часом серед домашніх помічників можна зустріти чимало і молодих людей. Юнаків запрошують зазвичай в сім’ї з кількома енергійними і гучними дітьми , до того ж у Фінляндії робота вихователя в дитячих садах і школах серед осіб чоловічої статі дуже поширена.
Вікові вимоги : від 18 до 30 років.
Ви також повинні володіти в невеликому обсязі розмовною англійською або фінською мовами . Це потрібно і для пошуків роботи — вам буде потрібно розуміти документи , які ви підписуєте , а іноді приймаюча сім’я вам може зателефонувати , щоб поговорити особисто .
Ви зобов’язані будете відвідувати курси фінської або шведської мов , причому оплатить курси — приймаюча Вас родина.
Найчастіше ставиться жорстка вимога бути некурящим .
Також Ви повинні бути володарем хорошого здоров’я і мати навичками догляду за дітьми.
Права та обов’язки помічника Au pair

У ваші обов’язки буде догляд і турбота про дітей , супровід їх в дитячий сад або в школу , допомога у виконанні домашнього завдання , приготування сніданку, обіду чи вечері для них у відсутність батьків , зміст чистоти і порядку в дитячій кімнаті , прогулянки з ними і пр . , виконання нескладної роботи по дому. Всього 30 годин на тиждень.
Приймаюча сім’я повинна надати Вам окрему кімнату для проживання ( безкоштовно). Помічник харчується разом з сім’єю 3 рази на день , і цей час не включається під час роботи. Якщо сім’я не в змозі організувати харчування студента дому , то вона повинна оплатити його харчування .
Сім’я оплачує мовні курси , проїзд до них , медичну страховку , нерідко і розмови по мобільному телефону на території Фінляндії.
Також Вам повинні надати 1-2 дні вихідних на тиждень і оплачувану відпустку — 2-4 тижні на рік. Вам будуть виплачуватися гроші на кишенькові витрати — мінімум 252 євро на місяць.
Au Pair повинен обов’язково отримати фінську податкову картку і фінський персональний код соціального страхування .
Якщо трудове навантаження Au pair більше , ніж у інших членів сім’ї , він вважається працівником. У цьому випадку йому слід клопотати про дозвіл на проживання в якості працівника , він повинен отримувати відповідну зарплату за свою роботу і за нього слід платити податки роботодавця.
тривалість програми

Розумніше їхати на строк не менше 6 місяців , так як це гарантує вам гарні результати в навчанні мови та акліматизації в країні. Тривалість самої програми — звичайно 6-12 місяців. Самі ж сім’ї воліють оформляти договір з Au pair на цілий рік.
Отримання виду на проживання

Про перший дозвіл на тимчасове проживання Au pair клопоче до приїзду до Фінляндії на батьківщині або в іншій державі , де він в даний момент законно перебуває. Він повинен сам почати процес клопотання і чекати рішення за кордоном, оскільки відмітка про дозвіл повинна матися в його паспорті після прибуття до Фінляндії.
Анкети для клопотання ( UVI101 ) можна отримати в представництві Фінляндії або ж роздрукувати з домашньої сторінки Управління у справах іноземців Клопотання слід подати до Консульського відділу представництва Фінляндії в країні основного проживання здобувача роботи Au pair .
При клопотанні про дозвіл на тимчасове проживання , крім анкети з клопотанням потрібні інші свідчення та документи. Клопоче повинен подати разом з клопотанням наступні програми:

договір з приймаючою сім’єю , в якому висвітлені пільги, надані родиною Au pair . Такими є , наприклад , розмір виплачуваного відшкодування після оплати податків , компенсації у зв’язку з подорожжю , а також організація проживання , наприклад, виділення окремої кімнати
відомості про попередню навчанні та знанні мов або інтересі до фінської культурі , а також про те , чому Au pair хоче приїхати до Фінляндії вчитися мови або знайомитися з культурою
пояснення того , на які курси фінської або шведської мови клопоче зареєструвався , яким є розклад уроків на курсах і хто платить за курси
опис трудових завдань , графік роботи і вільних днів Au pair
опис організації догляду за дітьми під час перебування Au pair в Фінляндії
видана не більш ніж 3 місяці тому довідка про загальний стан здоров’я заявника , а також роз’яснення , яке соціальне і медичне страхування приймаюча сім’я на нього оформляє .
свідоцтво про те , що клопоче не має судимості .

Як знайти роботу Au pair ?

У Мережі подібні послуги з пошуку сімей та помічників , надають безліч агентств.
Щоб не робити їм зайвої реклами , назвемо лише кілька найбільших порталів , які займаються пошуком Au pair в усьому світі.
Greataupair.com
Aupair — world.net
Aupair.com
Aupair — options.com

А також зверніть увагу на сайт Державної служби зайнятості Фінляндії , де зробивши пошук за ключовим словом « Sanahaku : Au pair » можна побачити всі відкриті вакансії домашніх помічників.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *