Получение статуса беженца в Швеции

swedenОтримання статусу біженця в Швеції

Загалом, імміграційна політика Швеції має дуже виражену гуманітарну спрямованість. І якщо раптом кандидат на отримання притулку буде відповідати всім пропонованим критеріям імміграційної політики, то такий захист буде йому обов’язково надана. Але якщо враховувати, що міграція до Швеції має дуже великі розміри, то здобувачеві статусу біженця потрібно буде пройти дуже складний імміграційний процес.

Поки кандидат очікує рішення комісії біженців розміщують у спеціальних центрах, де їм надають необхідну їм допомогу: медичне обслуговування, харчування, допомога в придбанні одягу та засобів першої необхідності. В обов’язковому порядку надаються послуги перекладача. Сильне увага приділяється захисту жінок і дітей.

Порядок надання статусу біженця регламентується «Законом про іноземців» та міжнародними Конвенціями із захисту прав і свобод біженців. Ці законодавчі акти визначають критерії відбору, категорії осіб та правила надання захисту. Іммігрувати до Швеції як біженець може людина, яка доведе, що зазнає переслідувань на батьківщині і його повернення туди становить реальну загрозу для життя і здоров’я.

Заява на отримання статусу біженця одночасно є проханням про надання ВНЖ. Якщо влада не знайде достатніх підстав для надання притулку, то приймається рішення про депортацію. Виїхати до Швеції і швидко отримати цей статус неможливо. Найчастіше процес розгляду займає від 6 до 12 місяців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *