Над Финляндией пройдут дожди

Найцікавіше час для астрономів-любителів цього року припадає на ранок 13 серпня, коли в небі можна буде побачити метеорний потік Персеїд. Кульмінація комсіческого спектаклю очікується з трьох до шести годин ранку.

За оцінками, наступної ночі, якщо умови дозволять, буде неозброєним оком помітно до тридцяти «падаючих зірок». Насправді, падають не зірки. Просто Земля проходить через шлейф пилових частинок комети Свіфта-Туттля. Найдрібніші частинки згорають в атмосфері, і це називають зоряним або метеорною дощем.

Найкраще персеїди повинні бути видні в південній половині країни, південніше Оулу. На півночі світла ніч може утруднити спостереження. На півдні труднощі можуть принести хмарність та супермісяць.

Чекають Фінляндію і звичайні, незіркові дощі, які можуть перешкодити побачити космічні. Минулої ночі з південного заходу прийшов дощовий фронт, що приніс опади на південь і схід країни. До вечора він переміститься на північ, але короткочасні дощі можливі й в інших частинах країни. Завтра фронт піде за кордону Фінляндії, але окремі дощі та грози очікуються на заході і півдні країни

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *