На машине по Суоми

Сьогодні в автомобільні тури за кордон здебільшого відправляються сім’ями з дітьми або невеликими компаніями — на відміну від радянських часів , коли після виснажливих перевірок на вошивість — як автотранспорту , так і самих мандрівників — кордон могла перетнути лише організована колона, що складається як мінімум з 5 — 7 машин .
Особливих вимог до автомобіля немає: бажано хоча б , щоб вм’ятин не було і дим з труби не валив (якщо б за кордоном кожен наш автомобіль перевіряли на вихлопні гази — загортали би всіх ) , вікна повинні бути не з аби яким , а з заводським затемненням , деякі країни не терплять антирадарів , взимку на машині зобов’язані стояти зимові шини . Туроператори оформляють автомобільний green card (необхідна страховка для автомобіля , без якої неможливо перетнути кордон ) .
Але давайте про все по порядку.

Вимоги до автомобіля

При перетині кордону фінські прикордонники висувають такі вимоги до автомобіля :

Водійське посвідчення. Російські права діють на території Фінляндії , нічого додатково оформляти не потрібно. Видане в Росії або в СРСР водійське посвідчення дійсне і у Фінляндії.
Справність фар , поворотників , гальм , коліс і рульового управління. При їзді на дорогах цілодобово і цілий рік повинні бути включені фари ( ближнє світло ) . Ближнє світло рекомендується тримати включеним також і в населених пунктах.
Мінімально допустима глибина протектора літнього колеса у Фінляндії -1 , 6мм. Заборонено використання зимової та літньої гуми одночасно.
Застосування антирадарів у Фінляндії строго заборонено . Навіть невключення радар в бардачку вашого авто — порушення закону .
Тимчасовий водійське дозвіл на території Фінляндії недійсне .
Green card ( «зелена карта») — поліс страхування цивільної відповідальності автовласників на території Європи. Вартість — приблизно 300 рублів за мінімальний варіант ( 2 тижні). Найпростіше придбати в Петербурзі (у будь турфірмі , що пропонує котеджне відпочинок у Фінляндії) , але можна і у Виборзі або в пункті продажу Green card недалеко від митниці .
Наявність наклейки приналежності до Вашій країні (RUS , наприклад).
Відсутність тонування передніх стекол автомобіля. Затемнення вітрового і передніх стекол дозволено тільки в допустимих заводом -виробником межах. Cветопропускаемость вітрового скла повинна бути мінімум 75% і передніх бокових стекол 70%. Багато виробники автомобілів затемнюють скла до максимуму але при цьому скла виглядають прозорими. Додаткове затемнення , наприклад світлозахисної плівкою в Фінляндії заборонено . І дана вимога фінської сторони настільки серйозно , що при ситуації доводиться або повертатися додому на батьківщину , або здирати плівку прямо на кордоні.
Зимова гума і шипи — Зимові шини (без шипів) можуть використовуватися цілий , однак з 1 грудня по останнє числах лютого встановлений період їх обов’язкового використання , причому глибина протектора даного виду шин повинна становити не менше 3 мм. На гумі повинно бути клеймо (M + S). Застосування зимових шин з шипами допускається тільки в період з 01.11 по 31.03 , але допускається перевищення зазначених строків , якщо застосування зазначених шин необхідно через погодні умови. Використання літніх шин з глибиною протектора не менше 1,6 мм дозволено з 01.03 по 30.11 (тобто влітку на лисій гумі вас теж не пустять ) .
Талон техогляду фіни не питають.
Загальні правила по зимовій гумі

Взимку — потрібна зимова (M + S) гума , глибина протектора не менше 3 мм , шипи не обов’язкові.
Влітку — літня чи зимова нешипована , глибина не менше 1.6 мм .
Неприпустимий одночасне використання на автомобілі шиповану і нешипованной гуми.
Заборонено використання шин різного типу на одній осі. Різний тип на різних осях — не забороняється.
Гуму на колесах на митниці перевіряють досить часто.

бензин

Дозволено безпошлінний ввезення в країну 10 л . палива в каністрах . Однак провезення резервної каністри на поромі може бути заборонений з вимог безпеки. Поряд з неетилованим бензином пропонується бензин зі свинцевими або замінюють свинець добавками , який непридатний для каталізаторних двигунів. Він позначається » 99″ або «99 +» , на станціях TEBOIL «98 +» , колонка маркується , як правило , червоним кольором , а шланг чорним.
Заправки відкриті з понеділка по п’ятницю з 7.00 до 21.00 , у суботу та неділю закриваються раніше .

Є також автоматичні заправки , які оплачуються банкнотами . Приймаються до оплати більшість кредитних карт.
Мережа заправок досить густа , проте в північних , менш заселених , районах відстані між окремими станціями досить великі і тому слід використовувати кожну можливість заправитися .
особливості ПДР
При їзді на дорогах цілодобово і цілий рік повинні бути включені фари ( ближнє світло ) . Ближнє світло рекомендується тримати включеним також і в населених пунктах.
Якщо немає спеціальних дорожніх знаків завжди діє » правило правої руки » , тобто потрібно поступатися дорогою транспорту , що йде справа.
Не можна обганяти машину , що зупинилася у переходу для того , щоб пропустити пішохода.
На ділянках з обмеженням швидкості в 60 км / год слід пропускати відходить від зупинки автобус.
У містах в’їзд на відведену для автобусів смугу дозволений лише безпосередньо перед поворотом .
На перехрестях без світлофорів або дорожніх знаків завжди слід пропускати трамвай.
Обмеження швидкості в Фінляндії

Якщо дорожні знаки не показують іншого , то в населених пунктах (територія , обмежена знаками населеного пункту) дозволяється рух транспортних засобів зі швидкістю не більше 50 км / год , а за їх межами — 80 км / ч. У багатьох населених пунктах встановлено швидкісний режим 30 або 40 км / год , показаний дорожніми знаками.
У зимовий час встановлюється нижчий швидкісний режим: на більшій частині доріг максимальна швидкість з 100 км / год знижується до 80 км / ч. На автомагістралях , де влітку дозволена швидкість 120 км / год , взимку вводиться обмеження до 100 км / ч. На деяких ділянках дороги є електронні світлові табло , що вказують зміни обмеження швидкості — , залежні від погодно -кліматичних умов.
Для автомобіля- круізера (автомобіль — будинок ) встановлена максимальна швидкість 80 км / ч.
Знак Початок населеного пункту одночасно означає і обмеження швидкості 50 км / ч.

обгін

Обгін заборонено при наближенні зустрічного транспорту. Фінська культура водіння не допускає обгону з витісненням обганяємо або зустрічного автомобіля на узбіччя. За подібний обгін поліція карає штрафом аж до позбавлення водійських прав.
Обгін заборонено також на підйомах , поворотах або в безпосередній близькості до перехрестя. Не слід почати обгін , якщо неможливо повернутися в потік без заподіяння перешкод іншим учасникам руху або якщо наступний за Вами автомобіль вже почав обгін.

Включайте фари і в світлий час доби

Фари повинні бути включеними при їзді не тільки в темний , але і світлий час доби , незалежно від погодних умов або умов видимості. Це стосується як міський , так і заміської їзди. Включені фари значно покращують виделяемость транспортного засобу , особливо в сонячну погоду.

ремінь безпеки

У легкових і пікапних машинах водій і всі пасажири повинні бути пристебнуті як на передніх , так і на задніх сидіннях . Діти повинні мати або відповідний для них ремінь безпеки , або сидіти в спеціальному дитячому кріслі. Згідно з дослідженнями , пристебнутий ремінь міг би запобігти загибелі більше половини загиблих в ДТП водіїв та пасажирів легкових і пікапних автомобілів.

За кермо тільки в тверезому стані

Водій механічного транспортного засобу вважається винним в управлінні транспортним засобом у стані сп’яніння , якщо вміст алкоголю в його крові не менше 0,5 проміле. Межею сильного алкогольного сп’яніння вважається 1,2 проміле. Поліція виявляє нетверезих водіїв , змушуючи проїжджаючих повз контрольного поста водіїв подути в трубку . Водія , підозрюваного у водінні в нетверезому стані , доставляють на проведення медичного огляду або в поліцейську ділянку для повторної перевірки алкоголю в крові алкометром високої роздільної здатності . Можливе наркотичне сп’яніння контролюється проведенням медичного огляду.
Водійське посвідчення порушника підлягає вилученню і винний карається позбавленням волі або накладенням штрафу . Можливі пошкодження автомобіля при водінні в нетверезому стані не підлягають відшкодуванню з транспортної страховки.

Користування мобільним телефоном у Фінляндії

За користування мобільним телефоном під час їзди без обладнання » Hands Free » у Фінляндії стягується штраф.

Особливості зупинки і стоянки

Зупинка і стоянка автомобіля дозволяються тільки на правій стороні дороги або вулиці. На вулиці з одностороннім рухом зупинка і стоянка автомобіля дозволені також на лівому боці вулиці . Транспортний засіб слід зупиняти або ставити паралельно дорозі або вулиці і якнайдалі від її центральної осі. При цьому транспортний засіб не повинен створювати небезпеку чи перешкоду дорожньому руху .

Зупинка і стоянка забороняються :

в місцях зламу профілю дороги і поблизу поворотів
на перехресті і ближче 5 метрів від краю проїжджої частини
на проїжджій частині дороги в два ряди ( поруч з іншим автомобілем )
в місцях , де стоїть транспортний засіб робить неможливим рух або евакуацію іншого транспортного засобу
на платній стоянці без проведеної оплати
на тротуарі , пішохідному переході і в перетині з велосипедною доріжкою , а також ближче 5 метрів від краю пішохідного переходу або велосипедної доріжки
біля під’їзду до будівлі або біля воріт , якщо транспортний засіб перешкоджає руху ( в’їзду або виїзду ) інших транспортних засобів або створює перешкоди руху пішоходів
в проїзді під полотном дороги ( шляхопроводах ) або тунелях
на трамвайних або залізничних коліях і на відстані менше 30 метрів від залізничного переїзду
за наявності жовтої забороняє лінії , якщо відстань між транспортним засобом і лінією менше трьох метрів
на стоянці поза розміченого для індивідуального автомобіля місця
поза населеними пунктами на проїжджій частині , якщо дорога позначена знаком дорожнього руху » Головна дорога »

Обов’язкове використання індивідуальних стоянкових годин

У деяких населених пунктах введено обов’язкове використання індивідуальних стоянкових годин затвердженої форми . Дане зобов’язання і максимальний час стоянки повинні бути вказані дорожнім знаком . Стоянкові годинник можна придбати на бензозаправних станціях і в автомобільних магазинах . Коштують вони в межах одного євро.

Пропускати громадський транспорт

У межах території , де діє обмеження швидкості не більше 60 км / год , автомобіліст зобов’язаний дати дорогу від’їжджаючого з позначеної зупинки автобусу. Правила дорожнього руху зобов’язують від’їжджаючий із зупинки автобус включати сигнал повороту , але далеко не завжди міські автобуси це роблять.

Не користуватися смугою , відведеної для громадського транспорту

У межах міста їзда по смузі руху громадського транспорту ( автобусів і трамваїв) , позначеної дорожніми знаками , дозволяється тільки тоді , коли водій перебудовується для повороту.
У перехрестях слід пропускати трамвай.

пішоходи

Автомобіліст зобов’язаний пропустити пішоходів або велосипедистів , що вступили на пішохідний перехід , а також пропустити пішоходів і велосипедистів , повертаючи праворуч або ліворуч . У Фінляндії пішоходи перетинають вулицю по пішохідному переходу , вважаючи , що будь-який автомобіліст знижує швидкість і пропускає їх.

Шини і гальма

Висота малюнка протектора в літніх шинах легкового автомобіля повинна бути не менше 1,6 мм , а в зимових шинах — не менше 3 мм. Не допускається їзда на шинах з оголеним кордом. Одночасне використання шипованих і нешипованих шин в автомобілі забороняється .
Поліція контролює стан гальм транспортних засобів пересувним динамометром , який дозволяє виявити несправності гальм. Транспортний засіб може бути спрямоване безпосередньо на станцію техогляду для перевірки та визначення технічного стану .

Затемнення вітрове скло понад меж

Затемнення вітрового і передніх стекол дозволено тільки в допустимих межах: светопропускаемость вітрового скла повинна бути мінімум 75% і передніх бокових стекол 70%. Багато виробники автомобілів затемнюють скла до максимуму , але при цьому скла виглядають прозорими. Додаткове затемнення , наприклад , світлозахисної плівкою в Фінляндії заборонено .

Облік порушень правил дорожнього руху

Всі порушення правил дорожнього руху у Фінляндії заносяться в обліковий реєстр . Водієві , оштрафованому три рази протягом одного року за порушення ПДР , накладають заборону на водіння автомобіля у Фінляндії.
Грубе або систематичне порушення ПДР і неоплачені штрафи , поряд із забороною водіння , можуть послужити причиною відмови на видачу візи на в’їзд в країну.

Штраф за перевищення швидкості

В даний час за перевищення швидкості не більше , ніж на 20 км / год у Фінляндії накладається штраф .
За серйозне порушення , як наприклад значне перевищення дозволеної швидкості та інші порушення , накладається штраф , розмір якого залежить від доходів водія. До того ж , водій позбавляється водійського посвідчення безпосередньо на місці події і не може продовжувати шлях на автомобілі. Поліція доставляє автомобіль на найближчу стоянку.
Іноземному водієві повертають водійське посвідчення тільки при виїзді з країни.
Штрафи оплачуються в банку.

зимові шини

У всіх легкових і пікапних автомобілях в період з грудня по лютий повинні використовуватися зимові шини (без шипів) . Це правило буде поширюватися і на автомобілі, зареєстровані за кордоном. Користування зимовими покришками в інші пори року добровільно.
За законом висота малюнка протектора зимових шин повинна бути не менше 3 міліметрів. Нові зимові шини мають висоту малюнка протектора 7 — 8 мм.
Шини з шиповану гумою можуть використовуватися з початку листопада до понеділка , наступного через тиждень після пасхального понеділка. Вони можуть бути використані і в інші пори року , якщо передбачено погодно -кліматичними умовами. Попереджувального знаку » Шини з шиповану гумою » у Фінляндії не потрібно. Застосування шипованих гум упереміш з простими не дозволяється.
Остерігайтеся доріг з чорним льодом і сніжною шугою . На зимові умови водіння потрібно завчасно налаштуватися . Занадто висока швидкість , різке гальмування або прискорення , а також занадто швидкі повороти керма при їзді по обледенілій дорозі можуть призвести до заносу автомобіля. Слід також дотримуватися достатню дистанцію до рухається попереду транспортного засобу.

Шар льоду на поверхні дорожнього покриття не завжди виділяється з покриття. Так званий » чорний лід» нерідко зустрічається , наприклад , в низинних місцях і на мостах. У таких ситуаціях навіть шипована гума не забезпечує достатнього зчеплення коліс з дорожнім покриттям. Характерна для Південної Фінляндії нульова температура сприяє утворенню сніжної шуги на дорозі. Потрапляючи в шугу , колеса транспортного засобу втрачають зчеплення з дорожнім покриттям.

Обов’язкове застосування зимових шин вводиться з початку грудня 1999 року. Всі легкові та пікапних автомобілі повинні з початку грудня до кінця лютого мати у Фінляндії зимові шини . Це правило поширюється і на іноземні машини , які в’їжджають до Фінляндії.

Дорожньо-транспортні пригоди

Телефон екстрених служб — 112
Поліцію , швидку допомогу , лікаря і пожежну команду можна у випадку аварії викликати за єдиним по всій країні телефону 112 ( набрати без коду міста). У поліцію можна дзвонити також по прямому телефону 10022 . За обома номерами можна дзвонити безкоштовно з будь-якого таксофона .

Невеликий словничок для екстрених випадків :

Tarvitsen apua — Мені потрібна допомога.
Missa on puhelin ? — Де найближчий телефон ?
Soittakaa ambulanssi / poliisi / palokunta . — Викличте швидку допомогу / поліцію / пожежну команду.
Tarvitsen ambulanssin / poliisin / palokunnan . — Мені потрібна швидка допомога / поліція / пожежна команда
On sattunut onnettomuus . — Сталася аварія.
Ihmisia on loukkaantunut . — Є постраждалі.
Ihmisia ei ole loukkaantunut . — Постраждалих немає.
Tarvitsen hinausauton . — Мені потрібна буксирування .
Kartan mukaan olen lahella paikkaa , jonka nimi on ____ . — Відповідно до карти я перебуваю біля населеного пункту , який називається ____ .
Kartan mukaan olen maantiella kahden paikan valissa . Toinen paikka on ____ ja toinen paikka on ____ . — Відповідно до карти я перебуваю між двома населеними пунктами . Один називається ____ , а інший ____ .

На місці події записуйте наступну інформацію:
Реєстраційні номери причетних транспортних засобів — Osallisten ajoneuvojen rekisterinumerot
Страхові компанії , де застраховані причетні транспортні засоби — Osallisten ajoneuvojen liikennevakuutusyhtiot
Імена та прізвища власників / власників причетних транспортних засобів — Osallisten ajoneuvojen omistajan / kuljettajan nimi
Адреса і телефон — Osoite . Puh .
Прізвища, адреси та телефони свідків ДТП — Tapahtuman todistajien nimet , osoitteet ja puhelinnumerot

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *