Как найти работу в Финляндии

MansikaЯкі потрібні документи
Якщо ви хочете заробити в країні Суомі, то, насамперед, необхідно визначитися з тим, чи шукаєте ви постійну посаду або вам підійде сезонне працевлаштування. Це важливо тому, що деяка робота у Фінляндії не потребує оформлення дозволу та інших документів.

Якщо ви влаштовуєтеся в фінську компанію-резидента, то працевлаштування підлягає регулюванню в рамках фінського законодавства, що вимагає дотримання ряду обов’язкових правил. Мова йде не тільки про оформлення законного перебування на території іншої держави, а й про дозвіл на роботу у Фінляндії.

Якщо ж ви працевлаштовувати в російську фірму, провідну діяльність у Скандинавії, то вас можуть направити в країну за спеціальним запрошенням. В даному випадку працює російське законодавство у сфері трудових відносин, однак питання перебування стосуються і фірми-замовника, і фінських приймаючих органів.

Після знаходження відповідної вакансії слід домовитися з зарубіжної стороною про отримання запрошення на співбесіду. Після цього необхідно приступити до оформлення туристичної візи, яка дозволить зустрітися з представниками фінської компанії. Обговорюючи роботу у Фінляндії, відразу уточніть у представників фірми питання оформлення дозволу на перебування, а також виду на проживання.

Якщо вас приймають у фірму, то її представник подає заяву в фінську службу зайнятості, а потім — папери на отримання виду на проживання. Деяка робота у Фінляндії передбачає самостійне оформлення документів. У такому випадку необхідно підготувати папери на отримання трудової візи, приклавши до них запрошення приймаючої сторони: документи необхідно подати в Консульський відділ фінського представництва. У разі успіху вам буде видано посвідку на проживання типу «В», після чого ви можете вирушати на роботу до Фінляндії.

Для яких робіт не потрібен дозвіл
Варто відзначити, що є ряд професій, що не вимагають оформлення дозволу. Це стосується таких вакансій як перекладач, викладач, художник, спортсмен, збирачі ягід і фруктів, трудящих в країні не більше 3 місяців. Крім того, не вимагає дозволу наступна робота в Фінляндії: робітники на судні, моряки, а також співробітники компанії, що виконує завдання підрядника.

Трудовий договір
У більшості галузей між асоціаціями профспілок та роботодавців полягають колективні договори, в яких визначається порядок встановлення заробітної плати та інші умови трудових відносин.

Поряд з трудовим законодавством і колективними договорами працівник і роботодавець можуть керуватися спільним трудовим договором, у якому більш докладно визначаються умови праці.

Трудовий договір слід укладати з роботодавцем завжди на початку трудових відносин і в письмовому вигляді. Трудові угоди бувають безстроковими або терміновими — укладаються на певний строк.

Вид на проживання працівника
Іноземним громадянам для роботи у Фінляндії необхідний вид на проживання працівника. Вид на проживання може бути виданий на підставі як тимчасової, так і постійної роботи.

При видачі дозволу враховується вже наявне наявність робочої сили на ринку праці. Умови праці повинні відповідати вживаному в Фінляндії законодавству і трудовими угодами навіть тоді, коли роботодавець не фінський. Служба зайнятості та економічного розвитку розглядає передумови надання дозволу на роботу.

Вид на проживання працівника надається в основному для певної категорії професій. Працівник може поміняти робоче місце тільки в межах тієї професійної категорії, на яку поширюється виданий дозвіл на роботу.

Дозвіл видає Імміграційна служба або повітове відділення поліції.

Про трудові відносини і договорах:

www.tyosuojelu.fi/fi/workingfinland-rus,
www.finlex.fi/fi/viranomaiset/tyoehto.

Про види на проживання:

www.migri.fi,
www.infopankki.fi/ru-RU/toihin_suomeen.

Легалізація та визнання дипломів
Якщо ви шукаєте в Фінляндії роботу і хочете використовувати свій диплом про вищу освіту, отриманий за межами Європейського Союзу та Європейського економічного простору, ви можете подати заяву в Національне управління освіти Фінляндії (Opetushallitus, www.oph.fi) про легалізацію диплома. Якщо диплом отриманий в одній з країн ЄС або Європейського Економічного простору, ви можете подати туди ж заяву про його визнання.

Ліцензовані види трудової діяльності
У Фінляндії деякі види трудової діяльності ліцензуються (наприклад, медичні спеціальності). Про таких професіях і ліцензують інстанціях читайте на сайті Національного управління освіти.

One comment

  • Сlash

    Отличный сайт! Спасибо! Благодаря вам нашел работу в Финляндии)) Не верил до последнего, но в итоге все вышло. Спасибо вам еще раз)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *