Иммиграция в Финляндию

finlandСпособы иммиграции в Финляндию

Фінляндія — одна з небагатьох країн світу, що демонструє торжество розвиненого соціалізму. Тут дуже розвинена економіка, прогресивне законодавство, високий рівень життя і соціальних стандартів. Завдяки своїй всебічної привабливості вона притягує багатьох іноземних громадян, які бажають емігрувати до Фінляндії.

Рівні можливості іммігрантів і громадян країни забезпечує Закон про адаптацію, вступивши в силу в 1999 році. Цей Закон передбачає складання плану індивідуальної інтеграції в фінське суспільство і рішення безліч соціальних проблем, які можуть виникати у іноземних громадян, що вирішили виїхати до Фінляндії на постійне місце проживання.

Міграція до Фінляндії громадян іноземних держав відбувається по всіх цих напрямках досить інтенсивно. Цьому сприяє лояльна політика влади щодо іноземців та створення умов для розвитку індивідуального та міжнародного бізнесу.

Можливості іммігрувати до Фінляндії мають також особи, які мають фінські корені, але в силу різних причин проживають далеко за межами країни. За програмами репатріації іммігрує безліч фінів і інгерманландців, які протягом довгого часу історично проживали на території колишнього СРСР.

Получение статуса беженца в Финляндии

Закони Фінляндії дуже ліберальні в гуманітарних питаннях. У країні діє програма допомоги біженцям і особам, які потребують захисту. Виїхати до Фінляндії і отримати статус біженця можна в одній з двох категорій:

по Женевської Конвенції (ті, хто піддається політичним, релігійним, расовим переслідуванням);
при наявності безпосередньої загрози для життя і здоров’я (небезпеки кари, тортур, насильства чи приниження людської гідності).
Відмінності в обох статусах дуже незначні, а соціальна допомога надається на рівних підставах.

Рішення про присвоєння статусу біженця приймається спеціальним державним органом — Директоратом з імміграції. Всі питання, які зачіпає така міграція до Фінляндії, регулюються законом «Про іноземців» та міжнародними актами з питань біженців. Для вирішення проблем біженців створений спеціальний Консультаційний центр.

Бажаючим емігрувати до Фінляндії, щоб отримати притулок в цій спокійній країні, потрібно знати, що тут не приймаються до розгляду заявки, що надійшли від громадян «безпечних держав». Країни СНД якраз потрапляють під цю категорію, тому іммігрувати до Фінляндії таким способом нашим співвітчизникам практично неможливо.

Брак с гражданином Финляндии

Укладання шлюбу — це один із способів, за яким можна виїхати до Фінляндії по туристичній візі і подати запит на отримання виду на проживання. Документи подаються за місцем проживання чоловіка або офіційного громадянського партнера, що проживає в країні або має довгостроковий вид на проживання.

Особливістю імміграційних законів є те, що той, хто вирішив іммігрувати до Фінляндії через брак, може очікувати рішення фінської влади, не виїжджаючи з країни. На батьківщині, перед від’їздом з метою укладення шлюбу потрібно оформити документ, який підтверджує, що перешкод для реєстрації відносин немає.

Заява на реєстрацію шлюбу подається в фінський магістрат. А після всі документи для отримання посвідки на проживання і легалізації статусу перебування здаються в місцеве відділення поліції. Бажано також надати по максимуму документи, що підтверджують серйозні особисті зв’язки: фотографії, рахунки за телефонні розмови, квитанції про спільні покупках.

Влада серйозно контролюють, щоб міграція до Фінляндії таким способом не призводила до укладення фіктивного шлюбу. У разі підозр у видачі ВНЖ відмовляють, а отриманий раніше вид на проживання анулюється. Покарання за таку спробу залишитися в країні не передбачається, але при оформленні візи в подальшому можуть бути серйозні труднощі.

Воссоединение с родственниками

Законодавство Фінляндії дозволяє возз’єднання з членами сім’ї, які мають право на постійне перебування. Подати заявку на возз’єднання може родич, який звернувся в імміграційний відділ фінської поліції із заявою про відновлення родинних зв’язків. Іммігрувати до Фінляндії до родичів, які мають тимчасовий ВНЖ, не можна.

Право на возз’єднання з родичами мають:

члени сімей біженців (при підтвердженні можливості забезпечення проживання);
репатріанти (міграція до Фінляндії етнічних фінів);
громадяни Фінляндії (без підтвердження забезпечення);
громадяни ЄС та Європейської економічної зони, а також громадяни Швеції;
працівники за контрактом та бізнесмени;
студенти (на період навчання).
Якщо бажання возз’єднатися виявляє іноземний громадянин, то перед тим, як поїхати до Фінляндії, необхідно подати документи в Консульство у себе на батьківщині на отримання ВНЖ на підставі родинних зв’язків. Родичами, що мають право на возз’єднання, вважаються: подружжя, громадянські партнери, незареєстровані співмешканці (при підтвердженні зв’язку протягом останніх двох років), діти до 18 років, опікун дитини, якщо він проживає у Фінляндії. У виняткових випадках можливість емігрувати до Фінляндії мають і інші родичі.

Работа в Финляндии и перспективы остаться в стране

У Фінляндії на відміну від багатьох інших країн галузеві та національні квоти на залучення іноземних трудових ресурсів відсутні. Підставою для видачі дозволів на працевлаштування служать поточні потреби внутрішнього ринку праці.

Тим, хто хоче емігрувати до Фінляндії по професійній лінії, буде потрібно багато знань, досвід і велика кількість зусиль. Подолати пріоритет працевлаштування громадян ЄС досить непросто. Потрібно мати гарну освіту і бути першокласним фахівцем у своїй галузі. Вирішальну роль в отриманні вакансії грає рівень володіння фінською мовою.

Знайти роботу, в принципі, особливої ​​складності не представляє. Можна досить легко виїхати до Фінляндії по вакансії, знайденої на веб сайті фінської або міжнародної біржі праці або Державної служби зайнятості. Отримання дозволу на роботу одночасно дає дозвіл на перебування. Рішення приймається в Управлінні у справах іноземців або в місцевому відділенні імміграції при поліцейській дільниці.

Основні умови для отримання дозволу іммігрувати до Фінляндії — це запрошення на роботу і висновок експертизи про відсутність пріоритетних здобувачів з числа фінських громадян і жителів Євросоюзу. Велику роль у житті іноземних працівників відіграють місцеві профспілки, які займаються питаннями відповідності умов праці та рівня заробітної плати.

Бизнес иммиграция в Финляндию

Ведення бізнесу у Фінляндії — дуже перспективна справа. Ринок цієї країни досить молодий і він відкритий для всіх нових починань. Тому можливість іммігрувати до Фінляндії по лінії бізнесу абсолютно реальна. Така імміграція може здійснитися двома способами:

купівлею активів вже діючого фінського підприємства;
створенням власної фірми або філії іноземної компанії.
В обох випадках держава всіляко підтримуватиме підприємця. Тут передбачаються численні субсидії, гранти, пільги по оподаткуванню. У зв’язку з цим бажання емігрувати до Фінляндії, яке присутнє у багатьох ділових людей, більш ніж виправдано.

Відкрити свою справу тут дуже просто. Документи подаються в Бюро патентів і реєстрації та сплачується мито. Обов’язковою умовою є наявність фінського керуючого або особи, яка має громадянство ЄС. На рахунок нового підприємства вноситься стартовий капітал у розмірі від 2500 євро. Можна виїхати до Фінляндії і отримати вихід на міжнародні ринки, створивши там акціонерне товариство, командитне товариство, кооператив. Перший дозвіл видається на 1 рік і якщо підприємство приносить прибуток не менше 3000 євро на рік після всіх вирахувань, то ВНЖ продовжується.

Міграція до Фінляндії ділових людей з усього світу пояснюється сприятливими умовами для ведення бізнесу і насамперед відсутністю корупції, а також тим, що після 4-х років успішної роботи можна претендувати на статус постійного жителя країни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *