Хельсинкский фестиваль

Хельсинкский фестиваль

Хельсинкский фестиваль

Хельсинкский фестиваль — найбільший щорічний фестиваль мистецтв Фінляндії , який пройде цього року з 16 серпня по 1 вересня. У програмі фестивалю виступи кращих світових симфонічних оркестрів , живих театральних і циркових легенд і навіть самої Йоко Оно.

Зірка сучасного цирку , француз Джеймс Тьєррі , привезе у Хельсінкі популярний спектакль для всієї родини « Рауль » , що поєднує в собі елементи театру , акробатики , комедії , поезії та чаклунства. Подання буде показано на головній сцені Національної опери.

Гостем Фестивалю стане і відома німецька танцівниця і хореограф Саша Вальц , яка вперше виступить у Фінляндії і покаже одну зі своїх найвідоміших постановок Körper , присвячену осмисленню людського тіла. Фінська хореограф Кенні Кварнстрем представить свою нову танцювальну постановку « повернися ( до мене ) » ( come back ( to me )) , пройде показ незвичайного бельгійського фільму « Цілуй і плач » ( Kiss & Cry ) , головні ролі в якому грають … людські пальці !

Головною подією театральної програми стане виступ експериментального театру « Фольксбюне » під керівництвом одного з найбільш великих і радикальних німецьких режисерів Франка Касторф . Його новий спектакль «Гравець » ( Der Spieler ) за мотивами роману Достоєвського зачіпає питання суспільства , одержимого «духом капіталізму».

У Будинку музики з концертами виступлять чотири всесвітньо відомих симфонічних оркестру. Один з прославлених оркестрів Північних країн — Гетеборзький симфонічний оркестр на чолі з венесуельським диригентом Густаво Дудамель , легендарний нідерландський симфонічний оркестр « Консертгебау » під керуванням капельмейстера Даніеля Гатті , британський «Оркестр епохи Просвітництва » під керівництвом Сера Роджера Норрінгтона і знаменитий французький бароковий оркестр « Процвітаючі мистецтва »під керуванням американського капельмейстера Вільяма Крісті .

Віртуозна скрипалька Вікторія Муллова та її чоловік , блискучий віолончеліст Меттью Берлі , дадуть концерти в залах класичної музики і під шатром головного концертного майданчика Huvila . Поціновувачам опери припаде до смаку « Дафна » Ріхарда Штрауса на чолі з капельмейстером Сусанною Мялккі у виконанні соліста Соіле Ісокоскі .

Єднання виконавця з публікою можна буде випробувати як можна краще , взявши участь в незвичайному проекті корейського дизайнера Ааму Сонг « Червона сукня ». Він являє собою плаття величезних розмірів , в центрі якого буквально « заточена » співачка , а на його подолі сидять глядачі. Все це створює неперевершену атмосферу в залі.

Під концертним тентом Huvila знову зберуться світові музичні зірки та їхні прихильники . Головними гостями стануть японська художниця та співачка , вдова Джона Леннона , Ойко Воно і відомий американський музикант Терстон Мур. Слухачів чекають виступи південноафриканського виконавця афро — джазу Хуга Масекела , англійської фанк -гурту Anthony Joseph and The Spasm Band , фолк- і соул — співачки Ліанн Ла Хавас , африканської групи Mokoomba та інших .

Одне з найпопулярніших заходів фестивалю — Ніч мистецтв — охопить місто 22 серпня. У цю ніч спати буде ніколи , різноманітна програма за традицією заповнить всі райони Гельсінкі. У цей же день на березі парку Кайвопуйсто відкриється «Музичний сад». Музикант П’єр Соважо принесе сотні незвичайних музичних інструментів , грати на яких буде вітер . Слухачі зможуть взяти участь у майстер -класі і своїми руками змайструвати музичний інструмент.

Театральний фестиваль Stage пройде в культурному центрі « Корьяамо » пройде з 14 по 25 серпня і покаже вистави фінських і зарубіжних труп . Джаз лунатиме у фортеці Суоменлинна , де з 21 по 24 серпня пройде фестиваль Viapori Jazz . Музичні та гастрономічні витребеньки об’єднає серія концертів , вистав та виставок Art Goes Kapakka ( «Мистецтво приходить у шинок» ) , які пройдуть в ресторанах міста з 15 по 24 серпня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *