Финский рок — рок-музыка Финляндии

Фінський рок (. Фін suomirock) — збірне позначення рок-музики Фінляндії. На групи фінського рока вплинули як англо-американська рок-музика, так і фінські шлягери («іскелмя»), рауталанка та інші традиційні фінські музичні жанри. Фінляндія — одна зі світових «столиць» важкого року і металу, поряд з Швецією, Британією і Німеччиною.

Перші фінські рок-групи з’явилися в 1960-і роки. В їх репертуар входили переважно пісні західних рок-груп (The Beatles, Rolling Stones та ін.), Перекладені на фінську мову. Однак починаючи з 1970-х років фінські рок-музиканти почали складати власні пісні.

На початку 1970-х років з’явилися перші фінські групи, співаючі англійською мовою і претендують на міжнародну популярність — Вігвам (яка грає прогресивний рок) і Hurriganes (рок-н-рол), а трохи пізніше — Hanoi Rocks (глем-рок). Однак розкрутитися за межами Фінляндії фінські англомовні групи тоді не зуміли.

Починаючи з 1970-х років почав розвиватися і фінноязичних рок і метал. Найбільш яскраві його представники — групи Popeda, Eppu Normaali, Sielun Veljet, Leevi і недоїдки, співаки Хейккі Харма (Гектор), Раули Сомерйокі, Туомарі Нурмі, Ісмо Аланко та інші. В 1980-х роках отримав свій розвиток фінський панк-рок. Саме тоді стали відомими Terveet кадетської.

Починаючи з 1990-х, Фінляндія займає одне з центральних місць в рок-музиці. Групи з Фінляндії, особливо HIM, Nightwish, Apocalyptica, The Rasmus, Lordi добилися великої популярності в світі. HIM так само є першою в світі фінської групою, чий альбом (Dark Light) був сертифікований золотим диском американською асоціацією звукозаписних компаній [1]. Серед інших помітних представників фінської рок-сцени — Поети осені, Sunrise Avenue, Amorphis року група, Finntroll, The 69 Eyes, Ruoska, Turmion Kätilöt, Enter My Silence, Stratovarius, Sonata Arctica, засуджений, Korpiklaani, пронизав Назарянина, Giant Leap, Харон, негатив, Liekki, Kotiteollisuus, Viikate, Lyijykomppania, Тімо Rautiainen & Тріо Niskalaukaus, Mokoma, Stam1na, Apulanta, Teräsbetoni, майор Карма, Verjnuarmu, Klamydia, Haloo Гельсінкі та інші. У 2006 році фінська група Lordi здобула перемогу в конкурсі «Євробачення».

Як і в інших скандинавських країнах, рок, і, особливо, метал у Фінляндії дуже популярний, тут проводяться щорічні фестивалі важкого року, такі як Tuska Open Air, Lumous, Jalometalli, Provinssirock, Ruisrock, Ilosaarirock, Sauna Open Air.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *