Финский министр не хочет работать с Москвой!

Финский министрФинский министр призывает Хельсинки отказаться от сотрудничества с Москвой по строительству АЭС в Финляндии

Він загрожує виходом своєї партії з правлячої коаліції, що може спровокувати урядову кризу
Лондон. 17 вересня. ІНТЕРФАКС — Міністр охорони навколишнього середовища Фінляндії та лідер партії «Зелені союз» Вілле Нійністе виступив з критикою планів уряду країни щодо реалізації спільного з Росією проекту з будівництва АЕС Hanhikivi 1 у Фінляндії, повідомляє в середу британська газета «Файненшл таймс».
«Ми ставимо себе в таку ситуацію, коли наша зовнішня політика диктується не нашими власними інтересами, а тим, з якою ретельністю ми намагаємося діяти відповідно до бажань Росії», — цитує видання фінського міністра.
При цьому В.Нійністе зазначив, що подібна політика уряду «відсилає країну в 70-і роки XX століття», коли зовнішня політика Фінляндії багато в чому була обумовлена ​​інтересами СРСР і навіть стала причиною появи в західній історіографії спеціального терміна «фінляндізації», що характеризує політику більш слабкої держави в інтересах свого сильнішого сусіда.
«В деякій мірі це» фінляндізації, «Ми надаємо російським саме той важіль впливу, який їм потрібен у відносинах із Заходом і ЄС Це ставить нас в дуже вразливе становище.». — Сказав міністр, зазначивши при цьому, що реалізація спільного з «Росатомом «проекту з будівництва АЕС суттєво підвищить і без того значну енергетичну залежність Фінляндії від Росії.
Разом з тим, В.Нійністе пригрозив виходом очолюваної ним партії з правлячої коаліції в тому випадку, якщо фінський кабінет міністрів в підсумку погодиться на спільну роботу над проектом з російською стороною. Подібний крок може привести до відставки фінського уряду та проведення дострокових парламентських виборів, відзначає «Файненшл таймс».
У серпні цього року представник фінської компанії Fennovoima Тіна Тігерстедт, повідомила «Інтерфаксу», що оголошені ЄС та низкою інших держав санкції щодо Росії не вплинули на будівництво російською стороною АЕС Hanhikivi 1 на півночі Фінляндії. «Ми задоволені співпрацею з» Росатомом «, це хороший і важливий інвестор», — сказала Т.Тігерстедт.
За її словами, поки робіт по безпосередньому зведенню АЕС ще не ведеться. «Зараз йде прокладка доріг до місця майбутньої АЕС, вона повинна завершитися восени, а безпосередньо спорудження електростанції розпочнеться у 2018 році До цього буде розвиватися необхідна інфраструктура.», — Сказала Т.Тігерстедт.
Планується, що виробництво електроенергії повинне початися в 2024 році.
Фінська компанія Fennovoima і ЗАТ «РуСат Оверсіз», дочірнє підприємство держкорпорації «Росатом», уклали контракт на будівництво нової АЕС у Фінляндії 21 грудня 2013.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *