Финская пищевая промышленность с большим беспокойством узнала о запрете ввоза продовольствия в Россию

Асоціація харчової промисловості Фінляндії (ETL) з великим занепокоєнням сприйняла заборони ввезення продовольства до Росії. За словами виконавчого директора ETL Хейккі Юутінена, це дуже погана новина.

За словами Юутінена, 25% фінського продовольчого експорту йде до Росії, і його вартість становить понад 400 млн євро.

— В основному мова йде про продовольство, і дві третини продовольчого експорту — це молочна продукція, тобто вершкове масло, сири і йогурти, — пояснив Юутінен.

За його словами, фінським постачальників продовольства буде важко знайти заміну російському ринку. Він також додав, що можлива заборона фінської продукції виглядає дивним у світлі того, що фінські продукти традиційно користуються великим попитом в Росії, і клієнти задоволені якістю фінської продукції.

— Безумовно, для фінських компаній заборона означає великі проблеми і збитки.

Найбільше можливі заборони та обмеження вдарять по молочному сектору та компанії «Валіо», яка є найбільшим експортером фінської продовольчої продукції.

Президент Росії Володимир Путін раніше в середу заборонив ввезення сільськогосподарської продукції та продовольства з країн, які ввели санкції проти Росії. Фінляндія знаходиться в числі цих країн.

Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв затвердить 7 серпня перелік продуктів, ввезення яких до Росії буде обмежений або заборонений.

За даними газети «Ведомости», у переліку забороненої продукції будуть різні види овочів, фруктів, м’ясної продукції. Точно не буде вина і дитячого харчування, розповіло газеті джерело в апараті російського уряду. Інший чиновник уряду сказав, що в переліку буде м’ясо, сир і інша молочна продукція.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *