Финляндия: трудоустойства для безработных

Финляндские муніципальні Центри праці та зайнятості збільшують кількість відкритих вакансій на ринках праці. Частина зростання пояснюється зміною способу ведення статистичного підрахунку, але і без цього кількість пропозицій в порівняння з ситуацією минулого року вирасло на 60%.

Банки вакансій для громадян, які перебувають у пошуку підходящої робіт, містять вакансії, надані роботодавцями. Відповідь на звернення може бути наданий по електронній пошті, листом, по телефону або за особистим зверненням.

«Наша методика роботи помінялася», — говорить директор з розвитку Міністерства праці та зайнятості Йорма Анттіла.

У певний момент в міністерстві стало зрозуміло, що роботодавці представляють мало відкритих вакансій.

«Вакансій було мало, а безробітних багато», — каже Анттіла.

Це підштовхнуло Центри зайнятості до того, щоб почати пропонувати вакантні місця більш широкому колу безробітних.

Уряд країни в рамках програми структурного реформування підкреслило як першочергове завдання необхідність залучення в трудове життя більшого числа безробітних. І одним із способів тут є пошук підходящих вакансій не тільки за місцем проживання безробітного. З цього питання Анттіла надав відповідну аналітичну записку в кілька міністерств.

Донедавна в Міністерстві фінансів і в Міністерстві праці та зайнятості Фінляндії існувала думка про те, що для недавніх безробітних Центри праці та зайнятості на місцях пропонують тільки вакантні місця в рамках їх спеціалізації.

Прийшовши на роботу в міністерство, Анттіла був здивований таким поглядом, тому що він сам протягом 30 років займав пост керівника Центру трудових ресурсів, як раніше називалися нинішні центри праці та зайнятості. «Правда, питання що раніше не вивчався», — говорить він.

А тепер усе змінилося. Протягом 2010-2013 років, в середньому, в шести випадках з десяти безробітним надавалися непрофільні вакантні місця.

Так що, аналітична записка Анттіла спростовує раннє уявлення про діяльність центрів.

Стало ясно, що близько 40% всіх пропозицій тим, хто шукає роботу надходило не з району основний прописки, а близько п’ятої частини навіть з регіону, що знаходиться у віданні іншого Центру економіки, транспорту та зайнятості, яких на всю Фінляндію налічується 15 штук.

У період з 2010 по 2013 рік кількість субсидій на переїзд зменшилася вдвічі, а кількість отримали транспортні субсидії скоротилося до чверті від більш раннього. Ці субсидії призначені для шукає роботу або працевлаштованого населення.

«Скорочення числа виділених субсидій свідчить про те, що ринки праці не працюють, як годиться. В умовах поганої кон’юнктури кількість відкритих вакансій зменшується «, — каже Анттіла.

Торік пропозиція склала близько півмільйона вакансій, що було менше в порівнянні з попереднім роком, але більше, ніж у 2010 році.

Найбільше вакантних місць в період 2010-2013 рр. було в сферах торгівлі, послуг, охорони здоров’я та соціальної роботи.

Торік найбільша кількість вакансій була відкрито в сфері комерційних представників, продавців по телефону, продавців, фахівців з клінінгу та прибиральників, медичних працівників, офіціантів, кухарів, особистих помічників і комірників.

Найбільше пропозицій орієнтоване для осіб, молодше 34 років і які отримали середню освіту. Вакансії для осіб з початковою або вищою освітою зустрічаються набагато менше.

Якщо ж поглянути на ситуацію навколо пошуку роботи кандидатами в конкретних компаніях або у конкретних роботодавців, то ситуація набуває інший вигляд: кількість осіб старше 50 років, що звертаються за роботою, стає більше кількості заявлених вакантних місць.

«Це пояснюється тим, що фірми запитують саме за досвідчених і кваліфікованих фахівців», — говорить Анттіла.

Іншим чином, центр зайнятості підбирає кілька кандидатур на вакантне місце і пропонує їх роботодавцю.

Відповідно до аналітичної записки для уряду, вакантне пропозицію має недостатній ефект. Кількість вакансій збільшується, але тепер стоїть гостра необхідність збільшити кількість таких робочих місць, які, в кінцевому підсумку, призводять до працевлаштування населення. Завдання, поставлене на цей рік, полягає в тому, щоб збільшити кількість вакантних місць, закритих обратившимися в центри зайнятості в пошуках роботи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *