Маленькая Финляндия готова сделать все возможное

Сьогодні, 16 серпня, відбулася зустріч президента Фінляндії Саулі Нііністё (Sauli Niinistö) з українським колегою. Нііністё прилетів до Києва на особисте запрошення Петра Порошенка з Сочі, де напередодні зустрічався з Володимиром путнього.

У вітальній промові Петро Порошенко в строгому костюмі і яскраво-червоному краватці говорив про те, що Україна та Фінляндія поділяють європейські цінності. Саулі Нііністё, який був у тому ж костюмі і краватці (або вкрай схожих), що і на вчорашніх переговорах з російським президентом, також зазначив, що у їхніх країн багато спільного. Наприклад, загальний сусід, — зауважив фінський президент. В цей момент Петро Порошенко посміхнувся, хоча до цього з серйозним обличчям слухав свого колегу. Пан Нііністё згадав попередню зустріч з Петром Порошенко. Фінський лідер поскаржився, що ситуація на Україні з тих пір тільки погіршується. Однак він запевнив, що «маленька Фінляндія готова зробити все можливе» в дозволі кризи, що склалася.

Петро Порошенко, коментуючи те, що відбувається в його країні, заявив, що важливо не допустити подальшої ескалації конфлікту. Він також розповів, що Міжнародний червоний хрест зараз вирішує питання про російську колоні гуманітарної допомоги.

Варто відзначити, що обидва президенти спілкувалися без перекладачів — англійською мовою.

Досить дивним чином були справи з прес-конференцією перших осіб, яку спочатку скасували, а потім стало відомо, що її все-таки вирішили провести. Також журналісти скаржилися на організацію заходу в Києві. Наприклад, Марі Пудас (Mari Pudas), оглядач видання Iltalehti, у своїй колонці пише, що в новій європейській Україні ще неозброєним оком видно залишки радянської бюрократії.

Вчора фінські експерти гадали, що ж означає візит їхнього президента до Росії. Подібного ажіотажу з приводу двосторонніх переговорів Нііністё-Порошенко у фінській пресі не було. Можливо, тому що почалися вихідні. Чи тому, що прем’єр-міністр країни Александер Стубб (Alexander Stubb) ще вчора в інтерв’ю CNN розставив крапки над i. Він заявив, що пан Нііністё не представляє офіційну позицію ЄС на Україну. Зустрічі, які провів фінський президент за останні два дні, пан Стубб назвав «збором фактичної інформації» про те, що відбувається. Однак кожна така дискусія — це крок вперед, резюмував прем’єр-міністр Фінляндії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *